Zdravíme piloty a pilotky,

pokud chcete přiletět na naše letiště LKBORE, určitě jste vítáni. Pokud přilétáte poprvé, seznamte se prosím s VFR příručkou LKBORE zde.

Pár důležitých informací o LKBORE – Neveřejná plocha SLZ, která se nachází pod TMAII Vodochody – proto pozor na narušení TMA které začíná již v 2000 stopách.

Radio – Borek Rádio – 118,740MHz, bez rádia PPR.

Poloha letiště50° 12′ 39″ N, 14° 39′ 27″ E (odkaz na mapy.cz), navigačně 3km severozápadně od Brandýsa na Labem. Nadmořská výška 170m/557 stop.

Aktuální situace – Link na Meteostanici LKBORE.  Brzy doplníme odkaz na živou kameru na plochu a rukáv.

Dráha – 17/35 450x30m, okruhy na západ pouze, ve výšce 1370 stop. Pojíždění se hlásí na radio a provádí pouze po drahách.

Klasika – Nepřelétávejte obec Borek, která je severně od letiště ve vzdálenosti 1.5km. Pokud možno ani jiné obce v okolí. Hluková omezení sice nemáme, ale dobré vztahy se sousedy jsou k nezaplacení.

Místní podmínky – Vzhledem k blízkosti vodních ploch je možný až nečekaně rychlý nástup mlhy.

Ostatní – Free Wifi, po domluvě – kafe a nealkoholické pivo – pokud potkáte místního pilota, tak taky. Poplatky sice máme, ale nevybíráme. Hangár lze zkusit domluvit, občas se jedno místo najde. V zimních a jarních měsících je okolo plochy natažen ohradník a může být podmáčená, proto je vhodné PPR – kontakty zde.